Aktualności

Gimnazjaliści w Warszawie.

W dniu 11 – 12 kwietnia 2017 r. odbyła się wycieczka do Warszawy zorganizowana jako jedno z działań w ramach projektu Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży Na skrzyżowaniu marzeń. W wycieczce wzięło udział 22 uczestników projektu - uczniów klas II Gimnazjum im. Jana Pawła II w Gorzycach.

 W pierwszym dniu wycieczki młodzież zwiedziła Centrum Nauki Kopernik, gdzie miała możliwość przeprowadzić szereg doświadczeń fizycznych. Następnym punktem programu było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Natomiast wieczorem uczniowie udali się do Teatru Komedia, gdzie obejrzeli komedię w gwiazdorskiej obsadzie pt. „Człowiek dwóch szefów”.

Drugiego dnia wycieczki, po śniadaniu uczestnicy projektu udali się na Uniwersytet Warszawski, gdzie mieli za zadanie zwiedzić uczelnię, nawiązać kontakt ze studentami różnych kierunków i przeprowadzić z nimi wywiady. Zadanie zostało wykonane, a dodatkowo uczniowie odwiedzili Instytut Kultury Polskiej, gdzie zostali serdecznie przyjęci przez panią kierownik Instytutu ds. studenckich, która opowiedziała o działalności instytucji i zachęciła do jej zwiedzenia.

Po obiedzie nastąpił ostatni punkt wycieczki – zwiedzanie Muzeum Żydów Polskich Polin, które zrobiło na uczestnikach olbrzymie wrażenie.

Wycieczka była bardzo udana, uczniowie zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do domu.

Ostatnio zmienianyczwartek, 27 kwiecień 2017 07:45

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in