Aktualności

Wycieczka klas pierwszych do Zamościa.

Dnia 5 maja 2016 r. odbyła się wycieczka klas 1 gimnazjum do Zamościa.

O 7:00 rano wszyscy stawiliśmy  się na zbiórce przed szkołą. Po sprawdzeniu autokaru przez policję, wyjechaliśmy na wycieczkę. W czasie jazdy nasz pilot opowiadał nam ciekawostki o okolicy. Około godziny 9:00 rano byliśmy już na rynku w Zamościu i zwiedzaliśmy stare miasto z przewodnikiem. Widok renesansowych budynków zapierał dech w piersi. Następnie udaliśmy się do bastionu jednego z wielu elementów słynnej Twierdzy Zamojskiej. Historia związana z tym miejscem była bardzo fascynująca. Na terenie bastionu VII przeszliśmy kurs „ puszkarza”, który pozwala nam pełnoprawnie strzelać z armat. Później udaliśmy się na Rynek Główny posłuchać hejnału z Ratusza – pięknej budowli renesansowej i symbolu miasta. Oczywiście nie obyło się bez zwiedzania katedry oraz dzwonnicy zamojskiej. Kolejnym punktem naszej wycieczki była przerwa obiadowa w Mc Donald’s. Po zjedzeniu i chwili odpoczynku wybraliśmy się do Ogrodu Zoologicznego w Zamościu, z którego wynieśliśmy dużą wiedzę na temat zwierząt.

O godzinie 19:30 znaleźliśmy się przed szkołą, skąd zabrali nas rodzice. Wycieczka była cudowna, pełna śmiechu i radości. Bardzo ciepło wszyscy ją wspominamy i mamy nadzieję, że wybierzemy się tam ponownie.

Ostatnio zmienianyczwartek, 09 czerwiec 2016 14:59
Więcej w tej kategorii: Zielona szkoła w Groniu. »

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in