Biblioteka

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2016

Książka to dopiero początek …
Pod takim hasłem obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
W ramach obchodów w naszej bibliotece zostały zorganizowane następujące imprezy:


„Łamańce językowe”
Z takimi i podobnymi tekstami zmierzyli się uczniowie naszego gimnazjum w konkursie „Łamańce językowe”. Uczestnicy konkursu „łamali” języki odczytując trudne teksty, rymowanki. Poradzili sobie znakomicie. Zwycięzcami zostali ex aequo: Kacper Pacura – ucz. kl. II b i Gabriel Grobelski – ucz. kl.II a.

„Sienkiewiczowskie potyczki”

„Sienkiewiczowskie potyczki – to kolejny konkurs zorganizowany w bibliotece szkolnej w czasie obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych i z okazji Roku Henryka Sienkiewicza. Konkurs poświęcony był osobie polskiego noblisty, a zadania konkursowe przeznaczone były dla gimnazjalistów klas III . Zwycięzcą został ucz. klasy III a – Jakub Banaś.

Co pamiętasz?

W tym konkursie uczniowie mieli szansę sprawdzić swoją znajomość lektur szkolnych. Przez cały październik w wyznaczone dni tygodnia losowali pytania np. z podanym tytułem lektury dopisując nazwisko autora. Zwycięzcą w Szkole Podstawowej został - Michał Bielecki – kl. V a, a w Gimnazjum - Marta Jóźwik – kl. III a

„Moja ulubiona postać z książki”

Konkurs plastyczny przeznaczony był dla uczniów klas III Szkoły Podstawowej i klasy „O” z Samorządowego Przedszkola w Gorzycach. W swoich pracach dzieci wykorzystały różnorodne techniki plastyczne. Najładniejszą pracę wykonała Oliwia Sułek z klasy III d.

Piżama party – czytanie do poduszki

Na literackie „piżama party”- czytanie do poduszki ,uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej przynieśli poduszki i ulubione pluszaki - przytulanki. Ułożyły się wygodnie na dywaniku i w skupieniu wysłuchały czytanych przez nauczyciela fragmentów „Kubusia Puchatka”. Przygody Kubusia spodobały się dzieciom, które ochoczo zaprosiły nas na kolejne spotkania z książką.

Książka to dopiero początek ….

Rozwiń myśl -zadanie przeznaczone było dla uczniów klas: IV – VI SP i I- III Gimnazjum. Z każdej klasy zostały wybrane najładniejsze spośród wszystkich proponowanych przez uczniów. Najciekawsze propozycje zostały zamieszczone na wystawie.

Słodkie wypożyczenia

W zamian za wypożyczoną książkę czytelnik dostawał drobny, słodki upominek. Taka forma wypożyczeń bardzo spodobała się uczniom.

27 października 2016 w bibliotece szkolnej odbyły się główne obchody Święta Bibliotek. Ogłoszone zostały wyniki konkursów, rozdano nagrody – dyplomy, książki i drobne upominki. Uczniowie zwiedzali wystawy pokonkursowe oraz wystawę „Książka w obiektywie” Wpisywali na specjalnej tablicy życzenia dla Biblioteki z okazji jej święta. Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze.

Ostatnio zmienianywtorek, 01 listopad 2016 19:40

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in