Biblioteka

Biblioteczne Walentynki

 • Napisane przez  Krystyna Furman
 • Dział: Biblioteka
 • Czytany 994 razy

14 lutego 2020 r. w bibliotece szkolnej Walentynki przebiegły pod hasłem „Zakochani  są … w literaturze”.
Dzieci najmłodsze z klas I- III, które w tym dniu wypożyczyły książkę otrzymały niespodziankę w postaci  Walentynkowej Kolorowanki. Niespodzianka w książkach przyciągnęła do biblioteki bardzo dużo najmłodszych czytelników. Ilość wypożyczeń przerosła najśmielsze oczekiwania.

Wiele także było chętnych dzieci do zadania pt. „Bajkowe pary”. Dzieci wybierały serduszka, na których były napisane imiona bajkowych bohaterów, łączyły je w pary i przypinały serduszka na tablicy.
Natomiast uczniowie klas starszych, odwiedzający w tym dniu bibliotekę , w taki sam sposób łączyli   w pary bohaterów literackich występujących nie tylko w lekturach  szkolnych.
Uczniowie starsi wzięli także udział w „Sleeweface” czyli „Ubierz się w książkę”. Sleeweface to fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki części ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące kreatywne połączenie osobowości czytelnika  z jego książkowym wcieleniem.
Wszyscy uczniowie odwiedzający w tym dniu bibliotekę mogli rozwiązać „Walentynkową krzyżówkę” ( Walentynkowa krzyżówka dla klas I – III, Walentynkowa krzyżówka dla klas IV – VIII). Nagrodą za prawidłowe rozwiązanie krzyżówki była słodka niespodzianka.
Promocję Bibliotecznych Walentynek wspierała wizualna gazetka na korytarzu szkolnym oraz ogłoszenia zachęcające do udziału w walentynkach. W bibliotece można było znaleźć informacje o św. Walentym -patronie zakochanych i o Walentynkach, na gazetce i na półkach książki o miłości.

ZDJĘCIA

 

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 17 luty 2020 20:59

O szkole

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Szkoła Podstawowa

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Gimnazjum

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Koła naukowe

 • Historia
 • Patron szkoły
 • Aktualności
 • Wydarzenia
 • Informacje o szkole
 • Nauczyciele
 • Sport
 • Biblioteka
 • Fakty i statystyki
 • Media społecznościowe
 • Kontakt

Życie w szkole

 • Kalendarium
 • Z życia uczniów
 • Dla uczniów
 • Dla rodziców

Log in